Bingöl’de yüzme bilmeyen kalmasın projesi 3. Etap başvuruları başladı. Kayıtlar 05 Eylül saat 17:00’a kadar devam edecek.

İnandılar, Azmettiler, Türkiye Şampiyonu Oldular İnandılar, Azmettiler, Türkiye Şampiyonu Oldular

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çocuk ve gençlerin yüzme öğrenimlerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi Bingöl’de başladı.

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde 7-14 yaş arası çocuk ve gençlerin katılabildiği projede, Aralık ayına kadar yaklaşık 2 bin civarında katılımcıya yüzme öğretilmesi hedefleniyor. Pandemi kurallarına uygun şekilde Uzman eğitmenler gözetiminde yapılacak projeye kayıt yaptırmak isteyen Vatandaşlar, başvuru şartları ve formlara Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sitesinden ulaşabilir.

Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi 3.etap 14 Eylül - 08 Ekim dönemi başvuruları 01 Eylül itibariyle Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü web ana sayfamızda ve duyurular kısmında aktif hale geldi, kayıt formu ile online yapılacak. Kayıtlar 05 Eylül saat 17:00’a kadar devam edecek.

Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi 3. etapta yer alacak kursiyerlerin listesi 08 eylül 2021 tarihinde web sayfası duyurular kısmında ilan edilecek olup ayrıca Yarı Olimpik yüzme havuzunda ilan panosuna asılacak.

Ekim- Kasım dönemi için ise yine önümüzdeki ay tekrar ilan açıklanacak. HABER MERKEZİ