“Kardeş şehir uygulaması” kapsamında Adaklı ilçesiyle kardeşlik protokolü imzalayarak kardeş belediye olarak iadei ziyaret için Bingöl’e gelen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve beraberindeki heyet Solhan ilçesine ziyaret gerçekleştirdi.

Adaklı ile kardeş belediyecilik girişimleri için Bingöl’e ziyaret gerçekleştiren Ümraniye Belediyesi heyetinin ilk durağı Solhan oldu.

Havayolu ile Muş’a gelen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ı Solhan Belediye Başkanı Abdülhakim Yıldız, Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık, Kiğı Belediye Başkanı Hikmet Özüağ karşılarken yapılan bir takım ziyaretlerin ardından Solhan’a gitti.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve beraberindekiler Solhan ilçesinde Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ve Bingöl heyeti tarafından karşılandı.

Solhan Spor Yönetici ve Taraftarları İftarda Bir Araya Geldi Solhan Spor Yönetici ve Taraftarları İftarda Bir Araya Geldi

Solhan ilçesinde çarşı merkezinde vatandaşlarla bir araya gelen kardeş ilçe heyetleri, Solhanlı vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra Solhan Belediye binasına geçtiler.

Solhan Belediyesine yapılan ziyarette Başkan Abdulhakim Yıldız çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlçeye gelen misafir heyete hediyeler verildikten sonra Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a plaket takdim edildi.

Solhan ziyaretinin sona ermesiyle Solhan Belediyesi önünde hatıra fotoğraf çekiminin ardından doğa harikası Yüzenada’ya hareket edildi.

Yüzenada gezisinde hatıra fotoğrafı çeken Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, fotoğrafı sosyal medya hesabından “Bingöl Solhan'da bir doğa harikası Yüzen Adalar Tabiat Parkı Hatırası” notuyla paylaştı. SOLHANHABER