Bingöl’ün voleyboldaki temsilcisi Solhanspor, Muharrem Ayı nedeniyle 500 kişiye sıcak aşure ikram etti.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Efeler Liginde mücadele eden Bingöl Solhanspor, Muharrem ayı nedeniyle Genç Caddesi Saat Kulesi önünde Cuma namazı çıkısında vatandaşlara sıcak aşure ikram etti.

Kazandan sıcak bir şekilde kaselere konulan aşureleri, hem oyuncular hem de teknik heyet 500 kişiye ikram etti.

İnandılar, Azmettiler, Türkiye Şampiyonu Oldular İnandılar, Azmettiler, Türkiye Şampiyonu Oldular

Genç Caddesi önünde 500 kişiye aşure ikram ettiklerini belirten Solhanspor As Başkanı Nurullah İslamoğlu, “Solhan spor kulübü olarak aşure etkinliğinde bizde bir farkındalık yaratmak istedik. Sosyal alanlarda milletimize örnek teşkil ediyoruz. Aşure dağıtıyoruz. Rabbim kabul buyursun inşallah” dedi.

Solhanspor’un çok önemli başarılar elde eden bir takım olduğunu söyleyen Cahit Vural, aşure ikramı için de teşekkür etti.

Vural, “Solhansporumuz çok başarılar elde etti. Muharrem ayı nedeniyle kendileri bir aşure dağıtımı yaptı. Aşureleri çok güzeldi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Ellerine sağlık, sağolsunlar, varolsunlar. Başarıların devamını diliyoruz” diye konuştu.

Vatandaşlara aşure ikram eden takım kaptanı Kadir Cin ise “Muharrem ayının 10.günü aşure günümüz. Biz burada halkımızla bir paylaşım yaptık. İnşallah bu paylaşımlarımız artar” dedi.  (Haber Merkezi)