İlk kez düzenlenen Ayak Tenisi Türkiye şampiyonasında Solhan Ayak Tenisi Takımı Türkiye Şampiyonu oldu.

Milli Başarıda Pay Sahibi Oldular Milli Başarıda Pay Sahibi Oldular

Bu yılın mart ayında kurulan Türkiye Ayak Tenisi Federasyonunun düzenlediği ilk Türkiye Şampiyonası’na Denizli’de yapıldı.Solhan Ayak Tenisi takımı bölge elemelerinde mücadele ederek birinciliğe ulaşıp Denizli’de düzenlenen şampiyonluk müsabakalarına katılmayı hak kazandı.

SOLHAN AYAK TENİSİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Bingöl Ayak Tenisi il Koordinatörü Serdar Demir öncülüğünde kurulan Solhan Ayak Tenisi takımı Denizli’de düzenlenen müsabakalarda Türkiye Şampiyonu oldu. 

BİNGÖL’Ü TANITMAK İLK HEDEFİMİZ

Ayak Tenisi Bingöl il Koordinatörü ve Solhan Ayak Tenisi Takım Kaptanı Serdar Demir, Solhan’da kurdukları takımın kısa sürede büyük ses getirdiğini, gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini ve bu da kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu söyledi. Demir, Bir ilin tanıtım araçlarından biri de spordur. Bizler bir kaç ay içinde Solhan’da takımı kurduk. Önce Bingöl’de sonra bölge finallerinde birinci olarak Denizli’de Türkiye şampiyonasına katıldık. Burada 2 gün süren şampiyonada Türkiye Şampiyonu olduk. Bir yandan Türkiye’nin ilk ayak tenisi şampiyonasında birinci olmanın  mutluluğunu yaşıyoruz diğer yandan Bingöl’ün adını ülkede spor ile anılmasını sağladığımız için mutluyuz. Bizlere destek olan herkese teşekkür ederim” dedi. HABER MERKEZİ