Vali Kadir Ekinci sel felaketi nedeniyle maddi hasarın yaşandığı Solhan İlçesi Arakonak Beldesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ekinci;” Önce deprem şimdi de sel baskını yaşadık. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Arakonak Beldemizdeki sel felaketinde en büyük tesellimiz herhangi bir can kaybının olmamasıdır.” dedi.

Bingöl’de Biyoçeşitlilik Çalışmaları Sürüyor Bingöl’de Biyoçeşitlilik Çalışmaları Sürüyor

Vali Kadir Ekinci sel felaketi nedeniyle maddi hasarın yaşandığı Solhan İlçesi Arakonak Beldesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Solhan Kaymakamı ve Arakonak Belediye Başkanı tarafından karşılanan Vali Ekinci, alanda incelemelerde bulundu, sel baskınının neden olduğu maddi hasar ve alanda yapılan temizleme çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Daha sonra belde esnafını ziyaret ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Vali Ekinci ‘Önce deprem şimdi de sel baskını yaşadık. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Arakonak Beldemizdeki sel felaketinde en büyük tesellimiz herhangi bir can kaybının olmamasıdır. İnşallah en kısa sürede bölge temizlenecek, hasar tespit çalışmaları yapılacaktır. Allah milletimizi ve memleketimizi her türlü afetten, musibetten muhafaza etsin’ dedi. HABER MERKEZİ