Şeref Meydanındaki şehitlik yolunun içler acısı haline isyan eden bölge sakinleri, yolun yapılmasını istedi. Bölge sakinleri şehitlik alanının bakımsız bırakıldığını söyledi.

Kurtuluş Savaşı öncesinde Rus Askerlerinin geri püskürtüldüğü Şeref Meydanı şehitlik yolunun içler acısı haline isyan eden bölge sakinleri, ilgili makamlara defalarca iletmelerine rağmen herhangi bir bakım ve onarım çalışması yapılmadığını söyledi.

Bingöl’ün Solhan ilçesine bağlı Yenidal Köyünün Sepetli Mezrası yakınlarında bulunan şehitliğin yapılmasını isteyen bölge sakinleri, ilgili makamlara şehitliğin durumunu ilettiklerini belirterek, iki yıl önce şehitliğe giden yola taş döküldüğünü ancak yolun silindir ile sıkıştırılmadığını söylediler.

Konuya ilişkin açıklama yapan bölge sakinleri, “Bingöl’ün Solhan ilçesine bağlı Yenidal Köyünün Sepetli Mezrasında bulunan 27 şehidimiz var. 10 yıldan fazladır her defasında gerekli mercilere söylememize rağmen çözüm bulunamamıştır. İki sene önce yola taş döktüler sadece kepçe ile düzelttiler, silindir vurulmadı. Asfalt yapılacağını söylendi onu da yapmadılar.

Bingöl’de Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi Bingöl’de Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Sepetli halkı olarak, 1915 yılında ülkemiz, vatanımız ve milletimiz için kahramanca savaşan şehitlerimiz için yol yapılması ve şehitliğimizin tamiratını yapılmasını ziyaretleri açılması halk olarak devletimizden isteğimizdir.” ifadelerini kullandılar. (HABER MERKEZİ)