Şanlıurfa’da bu yıl 14.düzenlenen Uluslararası MEB Robot yarışmasına farklı kategorilerde katılan Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Mini Somo” kategorisinde şampiyon oldu.

“YKS Başarı Sıralaması Verilerinde İlimiz İyi Bir İvme Kazandı” “YKS Başarı Sıralaması Verilerinde İlimiz İyi Bir İvme Kazandı”

İl Müdürü Halil Yücel yaptığı açıklamada, “Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şanlıurfa’da bu yıl 14.düzenlenen Uluslararası MEB Robot yarışmasında Mini Sumo kategorisinde robotu ile 665 robot arasında Şampiyon olmuştur. Yine Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz tarafından tasarlanan “Hızlı Çizgi İzleyen” kategorisinde ki robotumuz yarışmaya katılan toplamda 594 robot içerisinde 9.olmuş, “Çizgi İzleyen” kategorisinde 452 robot arasında bir robotumuz 10.  diğer robotumuz ise 17. Olmuştur.  “Mini Sumo” kategorisinde ise robotumuz 665 robot arasında ŞAMPİYON olmuştur.  Bu haklı gururu bizlere yaşatan Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)