Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında ‘4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’ düzenleyen Bingöl Fen Lisesi öğrencileri, hazırladıkları birbirinde güzel projeleri sergiledi.

 

T.B.M.M. Vakfı Fen Lisesi öğrencileri, düzenlenen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi. Birbirinden güzel 39 farklı projenin sergilendiği fuara, öğrenci ve davetliler yoğun ilgi gösterdi.

 

Fuarda konuşan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, bu tür etkinliklerin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Köşger, konuşmasında “Bingöl İl valisi olduğumdan bu yana katıldığım ikinci bilim fuarıdır. Okullarımızdaki bu tür etkinlikleri önemsiyorum ve teşvik ediyorum. Tüm çocukları tek tek dinledim. Projelerini kendileri için çok önemli. Onu, onlara yaptıkları işin önemini göstermek için hepsiyle tek tek ilgilendim. Teşvik etmek lazım çocukları; yani burada yaptıkları bir proje, şimdilik çok basit bir şey olabilir. Ancak cesaretlendirilmeleri lazım… Milli eğitim sistemimizin de ‘icat çıkarma, başımıza iş çıkarma’ gibi haleti ruhiyesinden çıkıp, çocuklarımızı icat çıkaran, keşif yapan, dünyayı keşfeden, dünyaya yenilikler katan ve dünyada öncü ülke olacaksak, ona yönelik yeni kuşak yetiştirmesi gerekiyor” dedi.