Bingöl Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından lig usulü düzenlenen turnuvaya, 10 köy takımı mücadele ediyor.

Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ve 10 takımın katıldığı turnuvanın ilk maçları oynandı. Genç ve Spor Müdürlüğü Aşağı Çarşı Sentetik Futbol Sahasında başlayan turnuva, beyaz ve yeşil olmak üzere 2 gruplu beşer takımdan oluşuyor. Puanlı lig usulü karşılıklı 2 karşılaşmanın ardından grup birincisi ve ikincileri Play-Off maçları oynayacak. Final maçını kazanan takım ise turnuvanın birincisi olacak.

Turnuvanın beyaz grubunda Büyük Tekören, Yeniköy, Ormanardı, Güveçli ve Ekinyolu köyleri, yeşil grupta ise Sarıçiçek, Kılçadır, Gözeler, Çeltiksuyu ve Kervansaray takımları yer alıyor.

Her gün saat 18.00'de bir maçın yapıldığı turnuvada şimdiye kadar oynanan 3 karşılaşmanın sonuçları şöyle:

Güçvelispor: 2 - Büyük Tekören: 0, Çeltiksuyuspor: 2 - Sarıçiçekspor: 1, Yeniköyspor: 6 - Ormanardıspor: 3

Güveçli Gençlik Sporda İstifa Güveçli Gençlik Sporda İstifa

Bugün (18.07.2021) saat 18.00'de Gözellerspor ve Kılçadırspor takımları karşı karşıya gelecek.

Bingöl Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Katmış, uzun pandemi döneminde spordan uzak kalan gençlere yönelik bir etkinlik yapmak amacıyla turnuvayı düzenlediklerini söyledi.

Gençlerin turnuvaya gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Katmış, "Derneğimizin başlattığı köyler arası kardeşlik futbol turnuvası devam ediyor. Amacımız tüm köylerimizdeki gençlerimizin bir araya gelmesi, tanışması, kaynaşması ve kardeşlik ortamının oluşturulmasıdır. İki Play-Off maçı ve final maçı olmak üzere toplamda 23 maç yapılacak. 3 maçımızı geride bıraktık. Turnuvaya yoğun ilgi var. Tüm takımlarımızı ve gençlerimize, hakemlerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu. (HABER MERKEZİ)