Yedisu ilçesinde yeni göreve başlayan Kaymakam Mehmet Kaya, ilçede çeşitli ziyaretlerde bulundu. Kaymakam Kaya, jandarma karakollarını ziyaret etti.

Yedisu ilçesinde yeni göreve başlayan Kaymakam Mehmet Kaya, ilçede çeşitli ziyaretlerde bulundu. Kaymakam Mehmet Kaya, Döşengi Mahallesi ve Güzgülü Köylerinde yer alan Cemevlerini ziyaret etti. Mahalle ve köy muhtarları ve sakinleri ile görüşen Kaymakam, vatandaşlar ile bir süre sohbet etti.

OKUL ZİYARETLERİ

Kaymakam Mehmet Kaya’nın talimatları ile ilçede eğitim gören ilköğretim öğrencilerinin tamamına eğitim seti dağıtıldı. İlçe merkezinde ve köylerde yer alan okulları ziyaret eden Kaymakam, öğrencilerle tek tek ilgilenerek durumlarını inceledi.

Geçici İşçi Alımı Yapılacak Geçici İşçi Alımı Yapılacak

JANDARMA KARAKOLLARINA ZİYARET

Kaymakam Mehmet Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre Cihan Ateş ile birlikte İlçemiz Jandarma Komutanlığına bağlı Yavuztepe Üst Bölgesi, Ayanoğlu Jandarma Karakolu ve Kabayel Jandarma Karakolu'nu ziyaret ederek görevi başındaki personelden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

PAKETLEME TESİSİ KURULACAK
Bingöl'ün Yedisu ilçesinde Horoz fasulyesinin coğrafi işaret alması ile birlikte ilçede Paketleme Tesisi ve Hasat Makinası Desteği yapılması planlanıyor. Kaymakam Mehmet Kaya, Yedisu Belediye Başkanı Ömer İsen, Bingöl il Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel üretim Şube Müdürü Veysel Kutay ve proje ekibini kabul etti. Proje konusu istişare edildi. HABER MERKEZİ