İş insanı Abdurrahim Özge, Genç ilçesine 4 derslikli anaokulu yaptıracak.

Genç ilçesinin doğalgaza kavuşmasında büyük emek harcayan ve her bayramda binlerce aileye gıda kolileri dağıtarak hayırlı işlere imza atan Abdurrahim Özge, ilçe merkezine anaokulu yapmak için kolları sıvadı.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci öncülüğünde gerçekleştiren ve Genç Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan protokol törenine, Genç Kaymakamı Arif Gül,  Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Jandarma Komutanı Abdurahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İl Müftüsü Ahmet Süzen, İş adamı Abdurrahim Özge'nin yanı sıra kurum amirleri katıldı.

“BİNGÖL'ÜN GERÇEKTEN DE ÇOK SEÇKİN İŞ ADAMLARI VAR”

Protokolün Bingöl’de hayırlı yatırımlar için örnek teşkil edeceğini belirten Vali Kadir Ekinci, en önemli yatırımların insana yapılan yatırımlar olduğunu söyledi.

Vali Ekinci; “Hakikaten bugün hayırlı ve güzel bir iş için buradayız. Eğitim hizmetleri alanında yeni bir dört derslikli anaokulu yapımı için protokol imzaladık. Bu protokol eminim ki Bingöl'de hayırlı yatırımlar için örnek teşkil edecektir. Çünkü Bingöl'ün gerçekten de çok seçkin iş adamları var. Malumunuz olduğu üzere birçoğu şehir dışında ikamet ediyor ve ticari hayatlarını da orda sürdürüyorlar. Ben böylesine örnek bir tavır sergilediği için bu hayırlı yatırımın diğer iş insanlarımıza örnek olmasını da dileyerek Abdurrahim beye teşekkür ediyorum. Malumunuz olduğu üzere en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Dolayısıyla da eğitime yapılan yatırım diğer yatırımlardan daha fazla öneme sahiptir. Gençlerimizin ve çocuklarımızın çok daha modern binalarda eğitim almasına imkan sağlayacak olan Abdurrahim Özge ve ailesine hasetten şükranlarımı sunuyorum. Genç İlçemize hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

Balık Ağından File Yaparak Voleybol Sahası Kurdular Balık Ağından File Yaparak Voleybol Sahası Kurdular

“BU GİBİ HAYIRLI YATIRIMLARI BEKLEDİĞİMİZİ İFADE ETMEK İSTİYORUM”

Benzer yatırımların yapılması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Arif Gül; “Genç ilçesinin Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere batı illerinde çok büyük bir insan popülasyonu var. Bu vesile ile Genç orjini olup il dışında ticaret ve sanayi sektöründe hizmet veren yatırımcılarımızdan sürekli bu gibi hayırlı yatırımları beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Abdurahhim beye hem doğalgazın ilçemize kazandırılmasında hem de bugün ilçemize yapmak istediği hayırlı girişiminden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu hayırlı yardımları diğer iş insanlarımıza da örnek olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

ÖZGE; “BU İKİ YATIRIMI YAPMAMDA Kİ AMACIM, BENİM TOPRAKLARA BORCUM VAR”

Yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyleyen Gençli iş insanı Abdurrahim Özge, bu topraklara borcu olduğunu söyledi.

İş insanı Özge; “Bugün benim için gerçekten de çok özel bir gün. Doğup büyüdüğüm topraklarda bir iş dünyasının temsilcisi olarak kendi ilçemde ilim ve bilimin anası olan eğitimin yanı sıra insanların dini görevlerini yapmak için camii yapma fırsatını bana verdiği için rabbime ne kadar hamd etsem azdır. Bu yatırımı yapmamda ki amacım, benim topraklara borcum var. Çünkü ben burada doğdum ve bu ilçede büyüdüm. 40 yıldan bu yana da Türkiye'nin çeşitli yerlerinde gerek turizm alanında gerekse enerji ve inşaat anlamında hizmet ediyor ve yanımızda da çok şükür ki yaklaşık 3 Bin kardeşimize istihdam sağlıyoruz. Gerçekten de ne diyeceğimi bilemiyorum çünkü çok heyecanlıyım ve rabbime her zaman dua ediyorum inşallah daha fazlasını yapayım diye. İnşallah yapacağımız Anaokulunun temelini önümüzdeki sene atıp 2022-2023 eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz” dedi.

Yatırımlar için İş insanı Abdurahhim Özge’ye teşekkür eden Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise; “Genç Belediye Başkanı olarak Abdurahhim beye çok teşekkür ediyorum.  Gerek ilçemize kazandırılan doğalgaz hizmetinde gerekse bugün ilçemize kazandıracağı Anaokulu için. Benim her zaman dile getirdiğim ve önemsediğim konulardan biri de siyaset, bürokrasi ve iş dünyasının ortak manada el birliğiyle çalışması ve hizmet üretmeye çalışmasıdır. Eğer bu üç  dinamik ortak hareket eder ve hizmete odaklanırsa o il veyahut ilçe kendiliğinden gelişir ve yaşanılabilir bir yer olur. Tekrardan kendisine ilçemize kazandırdığı hizmetler için Abdurrahim Özge beye şükranlarımı sunuyorum. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalar ve duanın ardından 4 derslikli anaokulu protokolü imzalandı. (HABER MERKEZİ)