Hürriyet Koleji, her sene kültürel etkinlikler çerçevesinde öğrencilerini şair, akademisyen, eğitimci ve yazarlarla buluşturuyor. Hürriyet Koleji’nden yapılan açıklamada, Amaçlarının öğrencilere özgüvenli ve evrensel bakabilmeyi, kendini yetiştirmeyi bunun yanında değerlerine de sahip çıkarak topluma, ülkeye, insanlığa faydalı bir birey olmalarına rehberlik yapmak olduğu belirtildi. Kolej, Bingöl’de dördüncü yılını bitirip beşinci yılına girerken geleceğin gençlerine yol gösterme, onlara yardımcı olma çabalarını sürdürürken; yabancı dil, resim, müzik, beden eğitimi, drama, akıl oyunları, kodlama, fen laboratuvarları, 3D eğitimi gibi alanlarda ciddi çalışmalarda bulunuyor.

KOLEJ, ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATIYOR

Hürriyet Koleji, eğitim camiasında dördüncü yılını tamamlayarak,  il ve ülke düzeyinde önemli başarılara imza attı. Bunlar bazıları: TEOG-1 ve TEOG-2’de Türkiye birinciliği, YGS’de 4 dalda 500 tam puan ile Türkiye birinciliği, Satranç ve Resimde il ikinciliği, Şiir ve Kompozisyonda il birinciliği, TUBİTAK bölge üçüncülüğü, Monami resim yarışmasında Türkiye ikinciliği, Kayakta Türkiye birinciliği, Yüzmede il birinciliği.

ASLANHAN SEMİNER DÜZENLEDİ

Hürriyet Koleji, etkinliklerine bir yenisini ekledi. Öğrenci ve velilerine Eğitimci-Yazar Sayın Sıtkı Aslanhan tarafından verilen “Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik” konulu seminer düzenledi.