Karlıova İlçe müftülüğünün 2019 yılında başlattığı "Her Ay Maaşımdan İnfak Ediyorum" Projesi kapsamında din görevlileri Mayıs ayı maaşlarını ilçedeki ihtiyaç sahipleriyle paylaştı. İlçede özel hazırlanan yardım kolileri yine ilçedeki ihtiyaç sahibi 60 aileye ulaştırıldı.

Karlıova İlçe müftülüğünün 2019 yılında başlattığı "Her Ay Maaşımdan İnfak Ediyorum" Projesi kapsamında din görevlileri Mayıs ayı maaşlarını ilçedeki ihtiyaç sahipleriyle paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz” Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz”

Karlıova ilçesinde bulunan din görevlileri, ilçede özel hazırlanan yardım kolileri ilçedeki ihtiyaç sahibi 60 aileye ulaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe müftüsü İsa Demirkaynak; "Kişinin sahip olduğu maddi ve manevi her tür nimetten başkalarını da yararlandırmanın ifadesi olan İnfak; medeniyetimizin ve Müslüman hayatının en önemli tezahürlerindendir. Çünkü Bilgi, Hikmet ve marifet rükunları üzerine oturmuş iman, kulluk ve güzel ahlakla tezyin edilmiş İslam medeniyeti, esas itibariyle bir infak medeniyetidir. Bu çerçevede "Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz" ayetini kuşanan her bir Müslüman, infakı ahlakın ve medeniyetinin kurucu değerleri arasında görmüştür. Rahmet ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı Ramazan ayında din gönüllüsü kardeşlerimizle ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak istedik. Ramazan ayında yapılan iyiliklere kat kat sevap verileceği, peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem tarafından ifade ediliyor. Yine Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem; "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" buyuruyor. Hal böyle olunca yardımsever din görevlilerimiz ile Türkiye Diyanet Vakfı Karlıova Şubemiz ile işbirliği içerisinde bir çalışma yaptık. Önce ilçemizdeki muhtaç aileleri tespit ettik sonra da bu ailelere din görevlilerimiz ile yardımları ulaştırdık. Bu güzel faaliyette en önde yer alan din görevlilerimizi bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ