Vali Kadir Ekinci, hafta sonu YKS sınavına girecek öğrencilerin motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak için gerekli tedbirlerin alındığını açıkladı.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci şu ifadelere yer verdi;”

“Bu hafta sonu ilimizde ve ülkemizde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yapılacaktır.

Kovid-19 ile mücadelenin de içinde olduğu geride bıraktığımız sürede, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimiz hep birlikte bu önemli sınav ile ilgili ciddi bir emek sarf ettiler. Sevgili öğrencilerimizin bu sınav için sarf ettikleri çabanın karşılıksız kalmamasını; geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin, büyük bir sabır, azim ve mücadeleyle hazırlandıkları YKS sınavında başarılı olmalarını diliyorum. Gençlerimizin Üniversiteye ilk adımı atmak için yaşayacağı bu sınav heyecanını bizler de yaşıyor ve paylaşıyoruz.

Sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve sınavın huzur ve güven içinde geçmesini sağlamak için İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ile ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından okullarımızın içinde ve dışında gerekli tedbirler alınmıştır.

YKS öncesi ve sonrası oluşabilecek yoğunluğu ve koronavirüs bulaşma riskini azaltmak amacıyla 27 Haziran Cumartesi 09:30-15:00 saatleri arası ile 28 Haziran Pazar günü 09:30-18:30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Bunun yanında; sınavın yapılacağı okullarımız ve sınav salonları dezenfekte edilmiş; okullarımıza dezenfektan, maske ve sınav görevlileri için eldiven verilmiştir. Okullarımızda sınav öncesi öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize ve velilerimize sosyal mesafe kuralına uyma, maske takma ve Covid 19 hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Daha sonra sınav görevlilerine, öğrencilerimize el antiseptiği verilecek ve maske dağıtılacaktır. Sınavda görevli öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimiz sosyal mesafeye uygun bir şekilde sınava alınacaktır.

İnşallah her bir gencimiz emeğinin, bilgi ve birikiminin karşılığını başarılı bir sınav sonucu ile alacak ve hayalindeki üniversite ile öğretim hayatını devam ettirecektir.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum.

Televizyondaki Altyazıları Okuyamıyordu 66 Yaşında Cübbe Giyip Kep Attı Televizyondaki Altyazıları Okuyamıyordu 66 Yaşında Cübbe Giyip Kep Attı

Bu duygu ve düşüncelerle hafta sonunda Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum.” HABER MERKEZİ