Sağlık Bakanı Fahrettin Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen illerin haftalık Covid-19 vaka haritasını açıkladı.

Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla illere göre haftalık Covid-19 vaka haritasını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu bilgileri paylaştı:

"İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. En az iki doz aşı olanların sayısı arttıkça vaka sayıları da düşecek.

Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Rize, Batman, Diyarbakır, Artvin ve Bingöl. En aziki doz aşı olanların sayısı arttıkça vaka sayıları düşecek. Aşınızı vakit kaybetmeden olun." Bingöl'ün 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka oranı geçen hafta 447.18 bu hafta ise 618.02'e yükseldi.

DSİ 3 Bin 231 Personel Alımı Yapacak! DSİ 3 Bin 231 Personel Alımı Yapacak!

MAVİYE DÖNEN İLLER

Bakan Koca, "ANTALYA, DENİZLİ, TUNCELİ VE GİRESUN, Mavi kategoriye geçen yeni illerimiz. İlk doz aşılanma oranları %75’in üzerinde. Bu üç ille birlikte düşük riskli il sayımız 21’e yükseldi" diyerek vaka haritasında en az riskli iller arasına giren şehirleri açıkladı.