Vali Kadir Ekinci Haftasonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili mesaj yayınladı. Ekinci; “İlimizde meydana gelen deprem sonrasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz ve AFAD teknik ekipleri tarafından okullarımızda gerekli incelemeler yapılmış olup, tedbirlerimiz bu doğrultuda alınmıştır.” dedi.

Vali Kadir Ekinci Haftasonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili mesaj yayınladı. Ekinci yayınladığı mesajında şunları söyledi; “Öncelikle 14 Haziran 2020 Pazar günü saat 17:24’te İlimiz Karlıova İlçesi merkezli yaşanan ve çevre illerimizin tamamında hissedilen 5,7 şiddetindeki deprem nedeniyle zarar gören tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, depremde vefat eden güvenlik korucumuza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

OKULLARDA GEREKLİ İNCELEMELER YAPILDI

İlimizde meydana gelen deprem sonrasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz ve AFAD teknik ekipleri tarafından okullarımızda gerekli incelemeler yapılmış olup, tedbirlerimiz bu doğrultuda alınmıştır.

Cumhurbaşkanı İmzaladı: Bingöl’deki O Kurum Amiri Değişti Cumhurbaşkanı İmzaladı: Bingöl’deki O Kurum Amiri Değişti

“20 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı ilimiz genelinde 87 okulumuzda, 444 salonda 6 bin 600 öğrencimizin gireceği sınavda görevli 1.479 öğretmenlerimiz için 870 siperlik, 631 litre dezenfektan ve 24.463 adet maske dağıtımı gerçekleştirilerek okullarımızda her türlü sağlık ve güvenlik tedbirleri alınmıştır. 8. Sınıf öğrencilerimizin gireceği bu sınav sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirilecektir. Birinci bölüm 09.30’da başlayacak ve 10.45’te sona erecek, ikinci bölüm ise 45 dakikalık aradan sonra 11.30’da başlayıp 12.50’da sonlanacaktır. Tüm hazırlıklarını tamamlayan okullarımız öğrencilerini beklemektedir. Sınav merkezi tüm okullarımız, sınav salonları ilgili kurumlarımızca dezenfekte edilmiş; ilgili okullarımıza dezenfektan, maske ve sınav görevlileri için eldiven verilmiştir. Sınav günü velilerimiz öğrencilerine okul bahçesine kapısına kadar eşlik edebileceklerdir. Okullarımızda sınav öncesi öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize ve velilerimize sosyal mesafe kuralına uyma, maske takma ve Covid 19 hakkında bir bilgilendirme yapılacaktır. Daha sonra sınav görevlilerine, öğrencilerimize el antiseptiği verilecek ve maske dağıtılacaktır. Sınavda görevli öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimiz sosyal mesafeye uygun bir şekilde sınava alınacaktır. Çocuklarımız için en uygun sınav ortamı hazırlanmıştır. Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanan sevgili öğrencilerimiz elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yenilikçiliğe dayalı araştıran, sorgulayan; milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren çok değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS’ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere kolaylıklar diliyorum" dedi. HABER MERKEZİ