Her yıl düzenlenen ve yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Seyfanlıların bayram buluşması bu yıl Görsü Köyü'nde yapılacak.  Seyfan Köyü Derneği 11 Ağustos 2019 Pazar günü başlayacak olan Mübarek Kurban Bayramı etkinliği için çalışmalara başladı.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek Geleneksel Bayram Etkinliği'ne çevre illerde bulunan Şeyh Seyfullah'ın torunlarının yoğun bir katılım gösterecekleri belirtildi.

Etkinliğin yapılacağı alanın belirlenmesi için önceki gün Seyfan ve mezralarında incelemede bulunan Dernek Başkanı Orhan Açıkbaş başkanlığında yönetim kurulu üyelerimiz yer seçim çalışmaları yapmak üzere Görsü Köyü'nü ziyaret etti.

Etkinlik için en uygun alanın Görsü Köyü'nde olduğunu belirten Dernek Başkanı Açıkbaş: "Dini Bayramlarımızın en önemli özelliği akrabaların birbirleriyle ziyaretleşmeleri, küskünlerin barışması, Müslüman âleminin birbiri ile sosyalleşmesinin sağlanmasıdır. Bu vesile ile hem yereldeki Seyfan’lılar ile hem de ulusal anlamda tüm Seyfan’lıların birbirleriyle tanışması, kaynaşması ve sosyal ilişkiler kurmaları için Dini bayramlarımız en güzel fırsatlardır. Bizler de Rıza-i İlahi’yi kazanabilmek için sosyal sorumluluklarımız kapsamında imkânlarımız el verdiğince gerek yerelde olsun gerek ulusal anlamda olsun şehrimizin ve ülkemizin gelişimi için çalışmalarımızı 2009 yılından beridir durmadan devam etmekteyiz, dedi.

Bayramlaşma etkinliğine Bingöl ve çevre illerde bulunan Şeyh Seyfullah (Pirik Seyf)'ın binlerce torunun katılacağı bekleniyor. (Haber Merkezi)