Ana Sayfa HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER RSS KAYNAĞI Üye Ol İLETİŞİM
Bingöl Sürmanşet Gazetesi, Online Bingöl Haberleri BİNGÖL SÜRMANŞET İNTERNET GAZETESİ... SİZİN SİTENİZ, SİZİN SESİNİZ...
HAKKIMIZDAREKLAMLARINIZ İÇİN!!!

BDP'nin BİNGÖL ADAYI BELLİ OLDU

Bingöl Siyaseti

13-Kasım-2013, 23:32

Bingöl Siyaseti


2014 Yerel seçimler için aday adayları tek tek belirlenirken, AK Partinin adayı kadar BDP’nin adayı da büyük bir heyecan ile bekleniliyor.

BDP’nin Bingöl Adayı hakkında bugün bir bilgi aldık. Bu bilginin kesinliği için çok araştırma yaptık ve çok kişiyle görüştük. Herkes sır vermekten kaçınırken BDP’nin Diyarbakır Bölge Sorumlularından biri ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeyi size aktaracağız. Görüştüğümüz kişinin ismini güvenlik nedeniyle belirtmeyeceğiz.

BDP Bingöl’e çok önem veriyor
Kaç gündür Bingöl adayını araştırıp bulmaya çalışıyor ve kimle irtibata geçtiysek herkesin söylediği tek şey Bingöl’ü asla AK Partiye kaptırmayacağız cümlesi oldu. BDP bu yerel seçimde en önemli olarak Bingöl’ü gördüğünü ve Bingöl’de kesinlikle ciddi çalışıp belediyeyi alacaklarını söylediler.

İlk Teklif Baluken’e
BDP’nin Diyarbakır Bölge Sorumlularından olan kişi, BDP Bingöl adayı için ilk olarak BDP Bingöl Milletvekili İdris Baluken ile görüşüldüğü söyledi. Baluken üzerinde uzun süre duruldu ve Baluken ikna edilemediğini ve buna sebep olarakta; Abdullah Öcalan, Bingöl Milletvekili İdris Baluken’i, BDP Genel Başkanı ve Eş Başkanı olarak düşündüğü adaylardan biri olduğunu söyledi. Bu yüzden Baluken üzerinde BDP heyeti fazla baskı kuramadı.

BDP’nin Bingöl Adayı…
BDP’nin Bingöl Adayını bize bildiren ama her an adayın değişebileceğini söyleyen Diyarbakır Bölge Sorumlularından olan kişi, İdris Baluken’i ikna edemediklerini ancak Baluken için hala beklemede olduklarını söyledi. Öte yandan muhtemel adayında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir olduğunu söyledi. Evet, Barış ve Demokrasi Partisinin Bingöl Belediye Başkan Adayı Osman Baydemir’i son bir haftadır ikna etmeye çalışıldığını ve 10 Kasımda Baydemir’in açıklanacağını ancak Baydemir’in vazgeçtiği için ertelendiğini söyledi. Ancak son girişimler sonucu Baydemir’in ikna edildiğini ve bir aksilik olmazsa Cuma günü Baydemir’i açıklayacaklarını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak BDP Eş Başkanlarından Gülten Kışanak gösterildi. Buda Baydemir’in BDP’liler için çok önemli olan Bingöl’e kaydırılması sonucu gerçekleşti.
Osman Baydemir, 2 sezondur Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapıyor ve Diyarbakır’da 7den 70şe herkesin takdirini kazanmıştır. Bingöl’ü AK Partiden alacak olan tek kişinin Baydemir olabileceği kamoyunda  sık sık konuşuluyor.

Osman Baydemir’i ikna etmek için çok uğraşıldığını ve Baydemir “Ben Genel Başkan Olmak için Uğraşıyorum. Nasıl Olurda Bingöl Belediyesi İçin Aday Olacağım. Bu Bana Büyük Bir Haksızlıktır” dediği öğrenildi.

Bir aksilik çıkmazsa eğer Cuma Günü yani yarın BDP Osman Baydemir’i açıklayacak.

Bu haber 1752 defa okunmuştur.

ANKET

KİMİN CUMHURBAŞKANI OLMASINI İSTERSİNİZ?
Tüm Anketler

Yazarlar

HAVA DURUMU

Bingöl Sürmanşet Gazetesi, Online Bingöl Haberleri
Bingöl Sürmanşet Gazetesi, Online Bingöl Haberleri

TÜM HAKI SAKLIDIR 2013 © developer|fetullah yıldız| Yazarlık Başvurusu